Опис
Опис проекту
Основна мета проекту – запровадити і реалізувати єдину систему адресних табличок будинків у місті Рівне з тим, щоб кожен житель міста чи гість міста міг комфортно і без зайвих зусиль віднайти потрібний йому будинок.
Проблема:
1. Відсутня єдина система адресних покажчиків у місті Рівному.
За декілька десятиліть на стінах будинків назбиралась чимала кількість різноманітних табличок: всі вони різних розмірів, кольорів, ба навіть з різним інформаційним наповненням.
Багато будинків у місті взагалі не містять інформацію про адресу і номер будинку і при пошуку необхідного будинку виникають певні проблеми не лише у мешканців, а й у працівників спеціалізованих служб (пожежників-рятувальників, медиків, таксистів, поліції).
У місті відсутня цілісна концепція щодо формування та встановлення адресних табличок, з цього випливає ряд інших проблем:
- Розмір табличок не визначений.Часто він не відповідає пропорціям та розмірам декоративних елементів будівлі.
- Шрифт у більшості табличок низької якості, нечитабельний, хочасаме він є найважливішою складовою таблички, де, окрім написів, немає інших інформаційних елементів.
- Відсутність транслітерації, що утруднює можливості для орієнтування у місті іноземцям. Увага до цієї проблеми могла б забезпечити більш комфортне перебування іноземців у місті та це могло б зробити місто більш туристично та інвестиційно привабливим.
2. Відсутність актуальних адресних табличок у зв’язку із перейменуванням вулиць.
35 вулиць міста Рівне було перейменовано згідно з Законом України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки». При цьому чимало адресних табличок досі залишаються неактуальними - на більшості декомунізованих вулиць досі не змінили адресні таблички.
Вирішення проблеми:
З метою вирішення вищевказаної проблеми необхідно розробити та забезпечити встановлення на фасадах будинків, насамперед тих, що перебувають на балансі Рівненської міської ради і належать не приватному сектору, уніфіковані адресні таблички визначених розмірів із читабельним шрифтом, на яких буде зазначено основний мінімум, необхідний для орієнтування у міському просторі: назва вулиці, номер будинку та транслітерація.
При виготовлені адресних табличок слід врахувати, що вони мають бути читабельні в усі пори року та стійкі до зовнішніх чинників.
Також при реалізації проекту необхідно враховувати основні вимоги, що ставляться до таких знаків як адресні таблички, а саме: інформативність, наочність (помітні на місцевості та певною мірою контрастні за кольором і формою), естетичність (художньо виконані та органічно вписуються в ландшафт), логічність розміщення (там, де вони принесуть найбільше користі), технологічність (простота виготовлення та установлення на місцевості), доцільність та економічність.
Проект відповідає стратегічним пріоритетам і цілям розвитку міста Рівне, адже його реалізація спрямована на підвищення комфорту жителів та гостей міста, його естетичне облаштування, зростання інвестиційної привабливості.
Співавторами проекту "ОНОВЛЕННЯ АДРЕСНИХ ТАБЛИЧОК БУДИНКІВ У МІСТІ РІВНЕ" є:
1. Бляшин Микола Степанович;
2. Лосік Алла Олегівна;
3. Приймак Тетяна Олександрівна.
Обгрунтування бенефіціарів проекту
Результат проекту буде загальнодоступним як для місцевих жителів, так і для гостей міста, і що особливо актуально, допоможе у роботі фахівцям різних служб – рятівникам, працівникам швидкої допомоги, таксистам і кур’єрам, поліції.
Варто зауважити, що встановлення уніфікованих табличок відповідного зразка (належного розміру з читабельними шрифтами) також зможе покращити орієнтування на місцевості людей з певними вадами зору.
Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проекту
В результаті реалізації проекту буде:
Створено єдину системи адресних табличок у місті Рівне (погоджено єдиний формат табличок, їх розмір, шрифт, транслітерацію),
Створено комфортні умови для орієнтування у міському середовищі шляхом розміщення уніфікованих табличок з тривалим гарантійним строком експлуатації на кожному з будинків, що перебуває на балансі Рівненської міської ради,
Збережено архітектурну своєрідність міського середовища шляхом розміщення табличок таким чином, щоб вони не створювали хаосу на стінах будинку та не суперечили архітектурі будівлі,
Підвищено туристичну привабливість міста Рівне шляхом забезпечення обов’язкової транслітерації назв, а можливе використання логотипу міста як елементу таблички підкреслить своєрідний дизайн-код міста Рівне,
Створено умови для адаптації жителів міста до нових назв декомунізованих вулиць.