Майданчик з вуличними тренажерами, зонами для спортивних ігор Брав участь

Доданий
28.05.2021
Номер
77
Освіта

Провести реконструкцію майданчика з вуличними тренажерами, зонами для спортивних ігор ЗДО №40 згідно сучасних стандартів з метою підвищення результативності корекційного впливу через заняття на тренажерах, забезпечення якості виконання спортивних ігор та вправ спортивного характеру. Створити зони тренажерів, тенісного корту, городки, велотрек,що сформує інтерес до здорового способу життя.

Автор проєкту
Олена
Олена Прокопчук
Бюджет
246 000 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
вул. Вербова, 6, Рівне

Опис

Опис проєкту

Мета: Провести реконструкцію майданчика з вуличними тренажерами, зонами для спортивних ігор закладу дошкільної освіти (ясел-садка) компенсую чого типу (санаторного) №40 Рівненської міської ради м. Рівного по вулиці Вербовій, 6 згідно сучасних стандартів. Облаштувати зони тренажерів, тенісного корту, городки, для стрибків, велотрек. Надати вільний доступ у вихідні та святкові дні батькам з дітьми дошкільного віку та дітям з особливими потребами, школярам початкової школи, які мешкають на вулицях: Вербовій, Соборній, Плужника, Олени Теліги, приватного сектору, що прилягає до території ЗДО №40, у визначені години.
Проблема: стан здоров’я підростаючого покоління актуалізує потребу у формуванні в дітей здорового способу життя, навичок безпечної поведінки починаючи з дошкільного віку. У перспективі це буде основою життєдіяльності особистості, сприятиме культивуванню здоров’ятворчої, здоров’язбережувальної, життєактивної поведінки, свідомому вибору здорового способу життя і впливатиме на здоров’я та життя суспільства загалом. Серед загальної невтішної статистики порушень здоров’я сучасних малюків чи не найчисельнішою виявляється група дітей з розладами функцій опорно-рухового апарату. Для успішного розв’язання цієї проблеми не достатньо колекційної роботи на спеціальних заняттях, потрібен повсякчасний системний вплив. Однак, в місті Рівне не вистачає сучасних майданчиків для дітей дошкільного віку, направлених на реалізацію завдань різносторонніх фізкультурних напрямків. Прибудинкові ігрові майданчики не завжди задовольняють спортивні потреби малюків і не відповідають віковим особливостям дітей дошкільного віку та дітей, різним станом здоров’я. Такі майданчики часто обмежуються декількома простими спорудами та мають невелику площу. При встановленні обладнання не враховуються можливості дітей з особливими потребами та іншими видами захворювань: органів дихання, сколіозу, плоскостопості, серцево-судинної системи з метою забезпечення активної профілактичної роботи щодо виникнення цих захворювань та формування здорової особистості.
Заклад дошкільної освіти №40 готовий у вихідні та святкові дні надавати свою спортивну територію для дітей та батькам з дітьми дошкільного віку, незалежно ходять вони в ЗДО чи ні, які мешкають на прилеглих вулицях до території ЗДО за умови реконструкції майданчика з вуличними тренажерами,зонами для спортивних ігор.
Майданчик дошкільного закладу не відповідає сучасним вимогам формування навиків здорового способу життя дітей дошкільного віку. Облаштований застарілим обладнанням, яке не може створювати високу мотивацію у громади до занять фізкультурою і спортом та забезпечувати відповідний рівень фізичних якостей дітей дошкільного віку. Також не врахований принцип спеціалізації обладнання для дітей з особливими потребами та іншими захворюваннями. У підборі спортивного обладнання не враховано одну із основних функцій - забезпечення профілактичної та корекційної роботи щодо зміцнення та реабілітації здоров’я дітей, дітей з іншими захворюваннями.
Покриття на майданчику не захищає дітей від травм при падінні та створює небезпеку цим для малюків.
Рішення: Провести реконструкцію майданчика з вуличними тренажерами, зонами для спортивних ігор закладу дошкільної освіти (ясел-садка) компенсую чого типу (санаторного) №40 Рівненської міської ради м. Рівного по вулиці Вербовій, 6 згідно сучасних стандартів. Облаштувати зони тренажерів, тенісного корту, городки, для стрибків, велотрек.
Вплив на громаду: Реалізація проекту дасть змогу дітям дошкільного віку та малятам разом з батьками, що проживають на прилеглій території до ЗДО, активно займатися спортом та фізкультурою, удосконалювати свої фізичні якості, зміцнювати та реабілітувати своє здоров’я, отримувати вільний доступ до занять активною руховою діяльністю, більше перебувати на свіжому повітрі, вести здоровий спосіб життя, організовувати цікаве дозвілля.
Район, у якому розташований ЗДО №40 (вул. Вербова та прилеглі вулиці - Соборна, Плужника, Олени Теліги, приватний сектор), густонаселений, однак для вільного доступу фізкультурою практично відсутні спортивні майданчики. Нові об’єкти спортивної інфраструктури для дітей дошкільного віку створюються дуже повільно. Майданчик – це місце, в якому діти знаходять собі нових друзів, зміцнюють дружбу, налагоджують контакт та визначають своє місце в соціумі. Також майданчик дозволяє розвивати тіло дитини у вільному напрямку, без загрози завдати йому серйозну фізичну травму. Ігри з м’ячем удосконалюють навички основних рухів дітей, розвивають не тільки великі, але й дрібні м’язи обох рук, збільшують рухливість суглобів пальців і кистей та завжди цікаві дітям. Катання на велосипеді покращує роботу серцево-судинної і нервової системи, системи дихання , допомагає накачати м’язи ніг. Також цей вид активності показаний при варикозній хворобі, адже при виконанні обертальних рухів ногами, кров швидше циркулює венами, а це позитивно впливає на варикозні вузли. Гра в теніс сприяє тренуванню м’язів спини, живота, рук і плечей, які задіяні при їзді. Завдяки цьому виду спорту досягається розвиток рухових якостей і координаційних здібностей дітей, розширюється фонд їх рухових умінь і навичок, а також значно збільшується резерв функціональних систем організму. Відбувається активація розвитку та зміцнення опорно-рухового апарату, покращується функціонування основних систем і внутрішніх органів, виховуються морально-вольові якості дітей. Спорт робить нас сильнішими, зміцнює м'язову систему, опорно-руховий апарат, сприятливо впливає на роботу серця, головного мозку та інших органів. Свіже повітря має не меншу роль в житті людини, він підвищує тонус судин, покращує роботу дихальних шляхів, приводить в норму артеріальний тиск і так далі. А якщо займатися спортом на свіжому повітрі, то можна отримати вдвічі більше користі від тренувань, значно поліпшити своє здоров'я і підняти настрій.
Після реконструкції майданчика буде надано вільний доступ для батьків з дітьми дошкільного віку, молодших школярів у визначені години ( з 10.00 до 12.00, з 16.00 до 18.00) та впродовж цілого дня до 20.00 год. у вихідні та святкові.
Сучасне обладнання створить високу мотивацію у дітей та їх батьків щодо занять фізкультурою та спортом, діти під наглядом дорослих матимуть змогу активно займатися спортом, удосконалювати свої фізичні якості, зміцнювати та реабілітувати здоров’я. Спілкуючись з ровесниками з різними фізичними та психічними можливостями, вчитимуться розуміти та підтримувати тих дітей, які потребують підтримки.
Відповідність стратегічним пріоритетам: Підтримка і розвиток інфраструктури міста, спортивної інфраструктури закладів освіти та її доступність для громадян міста, надання рівних можливостей для задоволення спортивних інтересів дітям та реабілітації здоров’я дітей, які мають інші захворювання, зокрема органів дихання, серцево-судинної системи, сколіозу та плоскостопості. Покращення комфортності та безпечності перебування дорослих та дітей на території майданчика, сприяння формуванню здорового способу життя дітей та дорослих, фізичної культури, міцного здоров’я, як одного із основних показників гармонійно розвинутої особистості. Підвищиться громадянська відповідальність членів суспільства за формування власного здоров’я, за спільне майно, як активних членів суспільства.
Проект, є актуальною та вагомою складовою бюджетних та цільових програм міста Рівне, які виконує управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Обґрунтування бенефіціарів проєкту

Користуватися реконструйованим майданчиком зможуть щоденно вихованці закладу дошкільної освіти №40 та діти 2-6 –ти років, які не охоплені дошкільною освітою, але мешкають на прилеглій до ЗДО території, та їх батьки, молодші школярі та діти щоденно з 10.00 до 12.00, з 16.00 до 18.00, у вихідні та святкові дні впродовж світового дня з 10.00 до 20.00 год..
Покращиться комфорт користувачів майданчиком, підвищиться безпека перебування дітей на території майданчику, що дасть змогу цілеспрямовано займатись фізкультурою та спортом дітям та їх батькам, іншим членам громади, що проживають біля ЗДО.

Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проєкту

Реалізація проекту значно покращить якість спортивної інфраструктури вулиці Вербової та прилеглих до неї вулиць, дасть змогу якісно та безпечно організувати заняття фізкультурою та спортом дітей дошкільного віку, в тому числі і дітей з особливими потребами, значно покращить здоров’я дітей з неспецифічними захворюваннями органів дихання, серцево-судинної системи, дозволить зміцнити опорно-руховий апарат малят.
Реалізація проекту дасть змогу навчати здорових дітей доброзичливо та чуйно ставитись до ровесників з особливими потребами, допоможе активній соціалізації дітей з різним станом здоров’я , забезпечить формування навиків здорового способу життя підростаючого покоління, виховання гармонійно розвинутого мешканця Рівного, здорового майбутнього громадянина України.
Майданчик з вуличними тренажерами, зонами для спортивних ігор дасть змогу забезпечити оптимально рухову активність (тренованість організму, рухову підготовленість та розвиток фізичних якостей кожної дитини). У дітей сформуються системні уявлення про можливості власного організму та їх оптимальної реалізації з метою збереження власного здоров’я, про залежність здоров’я від звичок, власної поведінки, способу життя, особливостей фізичного здоров’я.
Реалізація проекту дасть змогу економити дорогоцінний час батьків, не потрібно відвозити дитину за декілька кілометрів, щоб активно занятись спортом та фізичною культурою, тому, рівень життя громади батьків стане більш якісним та комфортним.

Співавтор проєкту

Новосад Олена Василівна

Фотографії

Експертна оцінка