Створення комфортного простору в Публічній бібліотеці смт Квасилів Брав участь

Доданий
28.05.2021
Номер
60
Культура

Публічна бібліотека смт Квасилів знаходиться в будівлі 60-х років минулого століття. Вікна та двері не мінялися з моменту введення будівлі в експлуатацію. Старі двері та віконні рами пропускають вологу та не втримують тепло в приміщенні, що не дозволяє створити належні умови для обслуговування громади селища та зберігання книжкових фондів та технічних засобів бібліотеки.

Автор проєкту
Оксана
Оксана Захарчук
Бюджет
200 000 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
вул. Б. Хмельницького, 2, смт Квасилів

Опис

Опис проєкту

Публічна бібліотека смт Квасилів є культурним та інформаційним осередком селища. Окрім надання основних бібліотечно-бібліографічних послуг, таких як: видача книжкових та періодичних видань користувачам, проведення бесід, оглядів, масових заходів тощо, публічна бібліотека виконує також функцію інформаційного, комп’ютерного та соціального центру, адже має ресурси для якісного обслуговування користувачів: тут є 4 комп’ютери з вільним доступом до безлімітного інтернету, сканер, принтер, багатофункціональний пристрій. Ці чинники дозволяють працівникам бібліотеки надавати громаді послуги з ксерокопіювання, роздруківки матеріалів з інтернету та зовнішніх пристроїв, проводяться тут онлайн заходи та майстер-класи, практикуються навчальні онлайн курси. Приміщення нашої бібліотеки досить велике, має площу177 м 2, тут є достатня кількість посадочних місць для користувачів, в приміщенні 11 вікон та 2 дверей.
Однак вікна та двері в бібліотеці не мінялися з 60-х років минулого століття, віконні рами та старі двері від часу зруйнувалися, пропускають холод, вологу та не утримують тепло, тому в осінньо-зимовий період в приміщенні дуже холодно та вогко. Бібліотека має газове конвекторне опалення, однак старі вікна та двері не дають змоги підтримувати тут необхідний температурний режим, в зв’язку з чим користувачам некомфортно знаходитися в бібліотеці та працювати в комп’ютерному центрі. Низька температура та волога ускладнюють проведення масових заходів в бібліотеці, особливо для дітей та людей похилого віку, крім того, є ризик, що комп’ютери та оргтехніка вийдуть з ладу, що значно обмежить інформаційно-технологічні можливості бібліотеки.
Одним з розділів Стратегії розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року «Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України» є пункт «Модернізація матеріально-технічної бази та інформаційно-технологічної інфраструктури бібліотек», реалізація якого передбачає «створення сучасної матеріально-технічної бази та інформаційно-технологічної інфраструктури бібліотек відповідно до міжнародних стандартів для надання якісних бібліотечно-інформаційних послуг та універсального доступу до інформації». А очікувані результати такої модернізації - «бібліотеки із сучасними приміщеннями та обладнанням, що дає змогу ефективно надавати бібліотечні послуги; у бібліотеках для користувачів забезпечений комфортний, дружній та відкритий простір».
Саме комфортний, дружній та відкритий простір прагнемо створити ми в бібліотеці нашого селища, яке цьогоріч приєдналося до Рівненської територіальної громади; а публічна бібліотека селища Квасилів увійшла до Централізованої бібліотечної системи м. Рівне. Розпочати потрібно з самого необхідного – створення комфортних умов для членів громади-користувачів бібліотеки, забезпечення належної роботи комп’ютерної та копіювальної техніки та дотримання температурного режиму зберігання книжкових фондів. Заміна старих вікон та дверей в бібліотеці на металопластикові є одним із важливих чинників вирішення цих питань, адже, окрім вищеназваних функціональних аспектів, нові вікна та двері поліпшать й естетичний вигляд приміщення бібліотеки.

Обґрунтування бенефіціарів проєкту

Заміна вікон та дверей дозволить створити комфортні умови для основних груп користувачів бібліотеки: учнів Квасилівського НВК «школа-ліцей», учнівської молоді, пенсіонерів, молодих батьків та їх малюків, учнів та викладачів Квасилівської дитячої музичної школи тощо (понад 1,5 тис. чоловік).

Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проєкту

Встановлення металопластикових вікон та дверей в Квасилівській публічній бібліотеці, без сумніву, сприятиме створенню комфортного, дружнього й відкритого простору для громади селища, забезпеченню належної роботи комп’ютерної та копіювальної техніки та дотриманню необхідного режиму зберігання книжкових фондів й, крім того, забезпечить економію енергоресурсів протягом опалювального сезону. Окрім звичних форм бібліотечної роботи: бесід, інформаційних та бібліографічних оглядів, створення виставок-переглядів літератури, тематичних вечорів, з’явиться можливість проводити в бібліотеці заходи, які вимагають більш тривалого перебування користувачів різних вікових та соціальних груп, таких як: семінари, зустрічі з відомими людьми, родинні свята та фотосесії, серії майстер-класів, зустрічі соціально активних літніх мешканців селища, людей з обмеженими можливостями, засідання клубів за інтересами тощо. Адже, як зазначалось фахівцями на V Львівському бібліотечному форумі «Бібліотека – відкритий світ», «бібліотека не існує сама по собі, вона обов’язково є у структурі комунікацій – наукових, інформаційних, дозвіллєвих, соціальних». Таким чином бібліотека стає «третім місцем - простором поза домом і поза роботою, де зустрічаються люди і втілюються ідеї» (Рей Ольденбург). Саме таким місцем може стати Публічна бібліотека смт Квасилів як культурний центр тяжіння для мешканців та гостей селища.

Співавтор проєкту

Тарасова Наталія Оксентіївна

Фотографії

Експертна оцінка