Опис
Опис проєкту
Мета проекту – навчити дітей та молодь з інвалідністю внаслідок захворювань опорно-рухового апарату знаходити свої сильні сторони, змінити погляди на себе, оточуючих, суспільство та на життя. Надати інструмент для вибудовування ефективних відносин як в особистому, так і суспільному житті.
Фахівці Центру «Крок» щодня забезпечують особам і дітям з інвалідністю надання послуг комплексної реабілітації, яка включає медичні, фізіотерапевтичні процедури і маніпуляції, що сприяють покращенню стану здоров’я. Однак, діти та молодь з інвалідністю, внаслідок наявних у них фізичних вад і обмежених функціональних можливостей (пересуваються у інвалідних візках, на протезах чи з допомогою палиць, милиць тощо) мають певні проблеми із самооцінкою, розвитком особистості, впевненістю, взаємовідносинах з однолітками, що впливає на їх адаптацію в суспільство.
Батьки дітей з інвалідністю щодня стикаються з проблемами дітей, однак, не завжди мають достатньо знань для надання практичної допомоги щодо виходу з кризових ситуацій.
В тренінговій програмі, зокрема, передбачені заняття з розвитку емоційного інтелекту, критичного та творчого мислення, взаємодії з іншими дітьми, розвитку характеру та здібностей, формування установок для роботи над собою, вибір моральних цінностей, знаходження життєвого призначення, професійної орієнтації та інші теми по розвитку особистості та покращення комунікації і мотивації, що сприятиме повноцінній адаптації до життя.
Проєкт буде реалізовуватись за безпосередньої участі ТОВ «Лотос - інвест» в частині виконання тренінгових програм.
Обґрунтування бенефіціарів проєкту
Цільова аудиторія:
4 групи по 12 осіб, що будуть формуватись за віковою категорією та соціальною ознакою:
- діти з інвалідністю, віком від 12 до 15 років;
- діти з інвалідністю, віком від 16 до 18 років;
- молодь з інвалідністю, віком від 18 років і старші;
- батьки дітей з інвалідністю.
Загальна кількість учасників проекту – 48 жителів територіальної громади міста Рівного.
Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проєкту
На протязі року планується провести 120 занять для дітей та молоді з інвалідністю (36 осіб) та батьків дітей з інвалідністю (12 осіб) тривалістю по 1,5 - 2 години кожне по програмі «ДВІЖ».
Після проходження курсу, очікується покращення самооцінки в її учасників, формування нових умінь та навиків, необхідних для більш ефективного життєвого досвіду та самореалізації. Отримані вміння щодо пізнання себе допоможуть у майбутньому виборі професії.
Батьки, завдяки отриманим знанням та проведеним тестуванням зможуть більше розуміти потреби дітей та надавати їм практичну допомогу у формуванні особистості.
Загалом ці навчання розширять коло спілкування, дозволять пізнати себе та навчать розуміти оточуючих, що в подальшому дасть можливість вибудовувати більш гармонійну комунікацію і відносини для адаптації у суспільстві.
Співавтор проєкту
Новацька Тетяна Миколаївна