Простір для гри та розвитку малюків у парку на Грабнику На реалізації

Доданий
31.10.2021
Номер
24
Благоустрій зелених зон

У межах цього проєкту пропонуємо продовжити відновлення парку та створити цікавий і безпечний простір для гри малюків, використавши наявну бетонну конструкцію.

Автор проєкту
Бюджет
199 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Рівне
Адреса
вул. Князя Володимира, 10, Рівне

Опис

Опис проєкту

Парк на Грабнику – це зелена зона мікрорайону в центрі міста зі столітньою історією загальною площею 2,8 га. Восени 2016 року рівняни підтримали два проекти громадського бюджету з відновлення цього парку. В них був запланований благоустрій зеленої зони та облаштування майданчиків для спорту, гри та відпочинку. Більше 1000 рівнян тоді віддали за ці проекти свої голоси і проекти перемогли.

В 2017 році активісти провели цілий перелік заходів, щоб привернути увагу рівнян до проблем парку та випрацювати загальну концепцію, яким має стати відновлений парк. Матеріали концепції парку можна побачити за посиланням: http://bit.ly/2NtlQfJ

У 2019 році громадські проекти почали втілювати. Головний принцип реконструкції території, який було закладено в процесі реалізації цих всіх трьох проектів, - це створення в першу чергу безпечного і зручного середовища. Було демонтовано аварійні підпірні стіни, побудовано пандуси для забезпечення безбар’єрного доступу, реконструйовано сходи і замощено доріжки, влаштовано водовідведення та освітлення, встановлено сучасні майданчики для спорту та гри. На втілення цього пішло близько 2 мільйонів гривень з громадського бюджету, завдяки цим коштам парк отримав нове життя та хороший початок перспективного розвитку.

Метою цього проєкту є створення цікавого та безпечного простору для гри і розвитку малюків.

У парку на Грабнику залишилось багато бетонних конструкцій, які так і не було використано за призначенням. Наразі більшість цих конструкцій виглядають захаращено та занедбано. Відновлення парку передбачає демонтаж якомога більшої кількості бетону та розчищення зеленої зони від захаращення непотрібними та аварійними конструкціями. Але є й такі об’єкти, які більш доцільно та дешевше використати, змінивши їх функцію на таку, що відповідає потребам відвідувачів. Тому пропонуємо коло з бетонних конструкцій облаштувати під простір для найменших. Для цього необхідно демонтувати аварійні частини, встановити прості, але цікаві елементи для гри з природних матеріалів, засипати пісок та облаштувати зручну доріжку.

Дитячий простір для найменших буде безпечним, де дітки вчитимуться самостійно ходити, пізнавати світ, знайомитися з одноліткам. А батьки матимуть можливість спокійно відпочивати на зручних лавах поряд та спостерігати як росте та розвивається їх малеча.

Обґрунтування бенефіціарів проєкту

Відновлений парк на Грабнику стає цікавим місцем для відпочинку усіх рівнян. Особливо важливим його розвиток є для мешканців мікрорайону та відвідувачів навчальних закладів, що знаходяться поряд. Цей проєкт найбільш цікавим буде для рівнян з маленькими дітками до 3 років.

Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проєкту

У результаті успішної реалізації цього проєкту та подальших заходів, що передбачені концепцією розвитку парку, уже за декілька років буде повністю відновлено рекреаційний потенціал цієї зеленої зони. Цей проєкт є логічним продовженням розпочатого процесу відновлення парку та доповнює вже створений дитячий простір. Таким чином, у результаті цього буде створено якісний та безпечний простір для гри та розвитку найменших рівнян та їх батьків.

Співавтор проєкту

Власюк Вікторія Миколаївна

Фотографії

Експертна оцінка