Встановлення якісного дитячого майданчика європейського зразка на проспекті Миру у дворі будинків №4 Брав участь

Доданий
31.10.2021
Номер
21
Благоустрій зелених зон

В центрі Рівного в рамках цього проєкту планується облаштування якісного простору для гри та розвитку дітей. На місці встановленого у 2015 році дитячого майданчика, який не витримав кількох років експлуатації і потребує оновлення та капітального ремонту, пропоную обладнати новий дитячий простір і повністю замінити елементи та передбачити озеленення ділянки.

Автор проєкту
Ірена
Ірена Денищук
Бюджет
810 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Рівне
Адреса
просп. Миру, 6, Рівне

Опис

Опис проєкту

Основна мета проєкту – створення якісного простору для гри та розвитку дітей.

Чому необхідне переобладнання дитячого майданчика біля багатоквартирних будинків на проспекті Миру, 6-8?

Цей дитячий майданчик зараз має далеко не найгірший вигляд та відповідає, напевне, загальній тенденції в країні. Був встановлений у 2015 і після кількох років експлуатації частина обладнання вже не функціонує або суттєво зношена. Під впливом навколишнього середовища облущилася фарба та почали прогнивати елементи з деревини. Обладнання не пристосовано для різних вікових категорій, особливо, дітей до 3 років і старше 5. Тому часто елементи використовуються не за призначенням та з більшим навантаженням або ризиком травм. Крім того, дворові коти полюбляють використовувати відкриті пісочниці, де граються діти, для власних потреб.

Якщо хочете, щоб ваші діти повноцінно розвивалися в безпечному середовищі, щоб кожен мав можливість знайти на майданчику собі цікаве заняття: пробігтися пагорбом, спуститися з гірки, погратися в будиночку на дереві чи на музичному інструменті, полазити на скеледромі, спробувати свої сили на смузі перешкод, будувати пасочки в чистому піску, покататися на гойдалках чи каруселі тощо і це все безкоштовно і в центрі міста, пропонуємо підтримати цей проєкт. Дивіться детальніше пропозиції елементів для цього простору в кошторисі.

Цей проєкт передбачає відмову від практики встановлення типових майданчиків «вирви око», через яку діти можуть перейняти несмак як норму. Для нас важливо, щоб простір, де граються, був цікавий для дітей різного віку, а також дітей з особливими потребам. Майданчик має бути доступний для всіх бажаючих, забезпечувати рівні можливості, допомагати вибудовувати соціальні зв’язки та розвивати вміння у дітей спілкуватися.

Оновлений дитячий майданчик має стати зразком для інших, що планують встановити в Рівному. У всьому світі все більше приділяється увага якості продукту та захисту довкілля. Тому обладнання має відповідати таким критеріям як безпечність, продуманий дизайн, природні кольори, екологічні та якісні матеріали, з гарантіями та технічним обслуговуванням від виробника.

Виробник обладнання для дитячого майданчика має бути обраний на конкурсних засадах, прозоро та з залученням громадськості. Повинен мати досвід та хороші відгуки замовників, продемонструвати успішні реалізовані проекти. Не використовувати матеріали низької якості для виготовлення обладнання, а тільки сучасні якісні та довговічні матеріали, як от:
Деревина, оброблена антисептиком та захисними шарами фарби.
Вологостійка фанера, призначена для використання в умовах вулиці.
HPL( ламінат високого тиску) чи PEHD (поліетилен високого тиску) на елементах з найбільшим навантаженням: гірки, пісочниці та ін.
Армовані канати з кріпленнями з алюмінію чи нержавіючої сталі.
Метал оцинкований або покритий гальванікою та порошковим фарбуванням. Для 100% захисту від утворення іржі перед нанесенням покриття здійснюється очистка труб піскоструминною установкою.
Кріплення (болти, гайки) закриті пластиковими накладками для захисту від вандалізму.
Для безпечної гри ланцюги покриті пластиковими вставками або термоусадковими поліуретановими чохлами у відповідності до європейського стандарту EN 1176.
Металеві стійки та захисні поручні виконані у відповідності до європейського стандарту EN 1176.
Сходинки та платформи з антиковзаючим покриттям тощо.

Виконавець має узгодити проєкт дизайну дитячого простору, в тому числі розміщення елементів та кольори, з зацікавленою громадськістю.

Крім ігрового обладнання, дитячий майданчик має бути облаштований лавками та смітниками у відповідності до погодженого дизайну, а також якісним енергозберігаючим освітленням з датчиками руху, та озелененням з багаторічних насаджень вздовж паркану.

Обґрунтування бенефіціарів проєкту

- діти та батьки – мешканці мікрорайону
- діти з батьками, які гуляють в центрі міста

Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проєкту

У разі реалізації цього громадського проєкту буде створено у місті зразковий простір для гри та розвитку дітей, що відповідатиме європейським стандартам:
Буде демонтовано застаріле обладнання;
Встановлено щонайменше 10 нових елементів ігрового обладнання та облаштовано простір навколо;
Буде змога дослідити через кілька років експлуатації, що краще використовувати в місті: дешеві кольорові дитячі майданчики чи дорожчі з індивідуальним дизайном та з якісних матеріалів.

Співавтор проєкту

-

Фотографії

Експертна оцінка