Освітлення та благоустрій кишенькового парку на перехресті вулиць Гагаріна та Грушевського На реалізації

Доданий
31.10.2021
Номер
19
Природоорієнтовані рішення

Проєкт передбачає проведення освітлення та облаштування кишенькового парку на перехресті вулиць Гагаріна та Грушевського, який був озеленений восени 2021 завдяки фінансовій допомозі небайдужих рівнян й партнерів. Наразі планується проведення освітлення, заміна бруківки, створення антипаркувальних місць та встановлення лави, що зробить перебування у парку для рівнян більш комфортним та безпечним.

Автор проєкту
Бюджет
199 640 грн
Розрахунок бюджету
Район
Рівне
Адреса
вул. Гагаріна, 14, Рівне

Опис

Опис проєкту

Мета проєкту - завершення облаштування кишенькового парку та проведення освітлення на перехресті вулиць Гагаріна та Грушевського, створення безпечного та комфортного простору для пересування та відпочинку рівнян.

Актуальність проєкту:
На перехресті вулиць Гагаріна та Грушевського поблизу ТРЦ “Чайка” розміщений кишеньковий парк, який був озеленений та реконструйований 2 жовтня 2021 року в межах проєкту команди «ЕкоЗміна», що переміг у програмі «Сафарі для громад» від ГО ПЛАТО за підтримки ПРООН в Україні. Завдяки отриманому гранту, допомозі ГІ “Сад історій” та фінансовій підтримці небайдужих рівнян, вдалося облаштувати парк багаторічними рослинами, висадити нові дерева та оновити лави.

Однак, простір потребує завершення впорядкування через низку проблем, які існують в його межах. Передусім, це встановлення освітлення: під час проведення опитування щодо можливих рішень для покращення парку, найчастіше, рівняни скаржились про небезпеку пересування парком в темну пору доби. Проведення освітлення до найбільш проблемних місць у парку, підвищило б рівень безпеки у місті та сприяло б комфортному перебуванню рівнян у цій зеленій зоні.

Вздовж кишенькового парку пролягає перехрестя доріжок, які є досить транзитними, що обумовлено розміщенням парку в людній частині міста. На жаль, доріжки, які користуються особливим попитом у рівнян, знаходяться у жахливому стані, до того ж, відсутні плавні спуски, які могли б зробити пересування парком більш інклюзивнішим для користування осіб з інвалідністю та мам з візочками тощо. Заміна бруківки та прокладання бордюрів, облаштування плавних спусків, сприяло б не лише комфортнішому пересуванню по парку, але й підвищило б його естетичний вигляд.

В одній з частин парку, посеред зеленої галявини знаходиться шмат асфальту, який не несе в собі ніякої функції та займає значну територію парку.

Також вхід у парк часто загороджують машини, які паркуються там, заважаючи тим самим пересуватись мешканцям міста.

Для того, аби вирішити ці проблеми та зробити перебування в парку більш комфортним й безпечним, пропонуємо:
- встановити 2 ліхтарі;
- демонтувати стару бруківку та прокласти нову, трохи вище рівня землі. Таке рішення забезпечить водопроникність, що частково вирішить проблему підтоплень у місті. На перехресті доріжок прокласти бруківку так, аби кути перетину доріжок були заокругленими;
- зробити злагоджений спуск на краях доріжки;
- встановити бордюри во всій довжині та по рівні доріжок. Бордюр прокласти заокругленим краєм назовні.
- облаштувати антипаркувальні місця, встановивши спеціальні стовпчики;
- встановити додаткову лавку поблизу платану;
- демонтувати асфальт в одній з частин парку, на його місці додатково висадити кущі пухироплідника.

Реалізація поставлених завдань створить комфортний та безпечний куточок для відпочинку рівнян, а також сприятиме покращенню естетичного вигляду міста.

Обґрунтування бенефіціарів проєкту

Проєкт розрахований на велику групу потенційних користувачів:
жителі багатоповерхівок, що розміщені на вулицях Гагаріна та Грушевського;
- відвідувачі ТРЦ “Чайка” та для людей, що очікують транспорту на автостанції “Чайка”;
- працівники торгових центрів, банку, бізнесу, що розташовані поряд;
- відвідувачі Дитячої поліклініки №3;
- звичайні перехожі: парк розміщений у людному районі, де постійно присутній рух.

Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проєкту

Наша команда впевнена, що впорядкування кишенькового парку на перехресті вулиць Гагаріна та Грушевського не лише покращить його зовнішній вигляд, але й сприятиме підвищенню безпеки та комфорту для мешканців Рівного, які відпочивають там або прямують кудись у справах.

Співавтор проєкту

Степанович Карина Русланівна, Власюк Вікторія Миколаївна, Тищук Микола Юрійович, Бурда Михайло Сергійович, Паріпа Вікторія Василівна, Малевич Ірина Іванівна, Бєлова Тетяна Олександрівна

Фотографії

Експертна оцінка