Влаштування зеленої парковки по вулиці Клима Савури На реалізації

Доданий
29.10.2021
Номер
14
Природоорієнтовані рішення

Проект передбачає створення зеленої парковки поряд з багатоквартирним будинком по вулиці Клима Савури, 14 на місці демонтованих гаражів та занедбаної території, порослої бур’янами та чагарниками. Виконання даного проекту створить нові екологічні паркомісця.

Автор проєкту
Бюджет
200 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Рівне
Адреса
вул. Клима Савура, 14, Рівне

Опис

Опис проєкту

Мета проекту: Створення зеленої парковки поряд з багатоквартирним будинком по вулиці Клима Савури, 14.
В центральній частині міста Рівне, а саме поряд з будинком за адресою Клима Савури, 14 знаходиться недоглянута територія, яка поросла кущами, бур’яном та на якій були встановлені незаконні гаражі, на теперішній час вже демонтовані. Асфальтове покриття існуючого місця для паркування знаходиться в критичному стані. В цьому районі гостро стоїть проблема з паркуванням. Автомобілі мешканців навколишніх будинків, а саме 158 квартирного будинку по вул. Клима Савури 14, 120 квартиного будинку по вул. Грушевського 40, працівники офісів, магазинів та відвідувачі ресторану,гості міста, батьки школярів, які довозять дітей до школи змушені паркуватися на тротуарах,та поряд на газоні. Це заважає дітям безпечно йти до школи чи їх батькам на роботу. Автомобілі, що стоять на проїжджій частині вулиці Клима Савури створюють корки для проїзду інших автомобілів, автотрафік на вулиці насичений і зранку, і в вечірній час. Це неодноразову призводило до аварій, дітям важко зорієнтуватися і правильно перейти дорогу та не втрапити під колеса авто, тому що по тротуару йти неможливо, там припарковані автомобілі.
Озеленення є важливою частиною комфортного міського простору. Дерева та кущі створюють тінь, очищають та зволожують повітря, здатні ефективно затримувати пил та знижувати шум від дороги. Якісне озеленення міста сприяє не лише фізичному, але й ментальному здоров’ю мешканців.
Для вирішення всіх цих проблем пропонуємо на даній території:
1) влаштувати зелену паркову на 20-30 автомобілів;
2)озеленити територію.
Зелену парковку пропонується облаштувати з використанням проникної поверхні, засіяної газонною травою й укріпленої газонними гратами або спеціальною бруківкою. Для нормального росту трави необхідна достатня кількість сонячних променів. Для екопарковок дворові місця підходять ідеально: автомобілі ставлять там вночі, а вдень транспорт забирають.
По периметру зеленої парковки пропонуємо висадити багаторічні рослини. Завдяки багатоярусним зеленим насадженням на цій території не буде спекотно та вітрено. Зокрема, пропонуємо висадити: саджанці дерев катальпи, верби котячої, верби японської різноманітні види декоративних трав, газонну траву тощо. Завдяки ним можна досягнути не тільки найкращої функціональності, а й бажаного ефекту з точки зору естетики.
Проєкт орієнтований на стійкий розвиток міських територій, що передбачає багаторічне та стійке до міського середовище озеленення.
Реалізація даного проекту відповідає: програмі соціально-економічного розвитку м. Рівного на 2020-2022 роки.

Обґрунтування бенефіціарів проєкту

Цей проєкт покликаний поліпшити та озеленити міський простір в центральній частині міста Рівне:
- для жителів прилеглих багатоповерхових будинків дозволить частково вирішити проблему з паркуванням, створивши зелені паркомісця;
- для усіх рівнян та гостей міста, які працюють та проживають поряд забезпечить безпечний доступ до важливої інфраструктури міста та дасть змогу відпочити на свіжому повітрі;
- для міської влади, яка піклується за цілісний естетичний вигляд міста та якісне озеленення.
- люди з особливими потребами. Люди з обмеженою руховою активністю отримають можливість для руху по вулиці Клима Савури, проект сприятиме розбудові інклюзивного суспільства.

Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проєкту

Очікувані результати:
1) Збільшиться кількість зелених паркувальних майданчиків у м. Рівне;
2) Здійсниться озеленення території.
3) Буде забезпечено рівний доступ людей з особливими потребами.
4) Буде забезпечена адаптація міста Рівне до зміни клімату.
5) Буде створено безпечні умови для руху пішоходів та проїзду автомобілів без заторів

Співавтор проєкту

Вишнева Ірина Володимирівна

Фотографії

Експертна оцінка