• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Встановлення наземних пожежних гідрантів для забезпечення безпеки важливої інфраструктури міста На реалізації

Доданий
20.04.2021
Номер
3
Комунальне господарство

Встановлення наземного протипожежного водопостачання (гідрантів), який пришвидшує та гарантує можливість дозаправки водою пожежних автомобілів біля особливо важливих об’єктів міста.

Автор проєкту
Бюджет
1 000 000 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
Рівне

Опис

Опис проєкту

За офіційною статистикою, в місті Рівному наявні 988 вуличних гідрантів. Це старі радянські підземні гідранти. Важливо, що 940 з них в робочому стані, а 48 потребують капітального ремонту. Варто зазначити, що частину пожежних гідрантів під час ремонту дороги заасфальтовують, що приносить додаткові труднощі пожежникам, які приїжають на виклик. Проблему неодноразово намагались вирішити, але через відсутність координації між службами це питання досі актуальне.
Проблема:
Пожежний автомобіль використовує власний запас води за 5 хв. Дозаправка можлива або від гідранту, або безпосередньо з водойми. Наразі альтернативи підземним гідрантам в Рівному нема, адже річка Устя, озеро та інші водойми міліють через засухи та загальне падіння грунтових вод.
Варто зазначити, що незважаючи на свою дешевизну - підземні гідранти мають певні мінуси. Так, для прикладу, часто доступ до гідрантів перекривають припарковані автомобілі, крім цього зимою підземні гідранти не розчищаються, а тому пожежним бригадам необхідно викопувати їх зі снігу, усе це, в свою чергу, сповільнює рятувальникив. Таким чином вони втрачають час, якого під час пожежі вкрай мало. Під час гасіння пожежі у Рівненському обласному музично-драматичному театрі пожежники довго не могли знайти додаткове джерело води, адже більшість автомобілів були припарковані на колодязях підземних гідрантів.
Таким чином перевага наземних гідрантів полягає в тому, що до них пожежники можуть швидше приєнатись, крім цього їх важко заблокувати. Отже, рятувальники мають набагато більше часу щоб усунути небезпеку, а саме під час гасіння пожеж та під час проведення рятувальних операцій.

Обґрунтування бенефіціарів проєкту

Жителі міста Рівного, державні та приватні підприємства.

Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проєкту

- зменшення часу та гарантоване підключення пожежних автомобілів до гідрантів;
- потенційне зменшення збитків громадян;
- потенційне збереження особливо важливих об’єктів міст.

Співавтор проєкту

Медведь Роман Юрійович

Фотографії

Експертна оцінка