Опис
Опис проєкту
Мета проекту - збереження та розвиток рекреаційної зеленої зони вздовж Басівкутського водосховища шляхом благоустрою частини території вздовж берегової лінії та прокладання екодоріжки з відсіву довжиною 850 м та шириною 2,2 м. Початок доріжки - вул. Біляшівського, кінець - вул. Марусі Чурай поряд з Басівкутським городищем.
У Рівному стрімко будуються нові будинки та з'являються нові райони. Досить часто, трапляється так, що поряд з новими будинками не знаходиться місця для відпочинку та рекреації, а жителів позбавляють чистого повітря, тіні й тиші. Частина рівнян обмежена у можливості проводити спекотні періоди доби поза місцем роботи та квартир. Це в першу чергу стосується жителів районів міста з щільною забудовою. Помітно зростає кількість транспорту в місті, що теж негативно позначається на екології та стані повітря.
Наявність у місті доглянутих зелених зон підвищує якість життя, сприяє підвищенню рівня безпеки та покращенню здоров’я містян, позитивно впливає на навколишнє середовище, якість повітря завдяки зменшенню кількості викидів, шуму та обмеженню використання природних ресурсів для транспортних потреб. Тому вже сьогодні особливу увагу необхідно звертати на збереження наявних та створення нових зелених зон у нашому місті.
Територія вздовж річки та сама річка Устя, яка є центральною водною артерією Рівного, довгий час не сприймались як важливий природній цілісний комплекс для рекреації та відпочинку. У результаті, окремі ділянки вздовж річки недоглянуті, непрохідні, використовуються як смітники й частково забудовані. Однією з причин такого ставлення є незадовільний стан самої річки, яка має низьку здатність до самоочищення і протистояння високому антропогенному навантаженню.
В рамках даного проекту пропонується провести благоустрій території вздовж лівого берегу Басівкутського водосховища, а саме: розчистити берег від чагарників, івазивних рослин, сміття; вирівняти висоту ґрунту у потрібних місцях; прокласти екодоріжку довжиною 850 м та шириною 2,2 м. Дана територія після проведення усіх робіт буде використовуватися для прогулянок, активного відпочинку та занять спортом жителями нашого міста, буде доступна для людей з інвалідністю.
Екостежка буде закінчуватися біля пам'ятки археології національного значення Басівкутського городища з якого відкриваються гарні краєвиди та Парку історичної реконструкції "Городище "Оствиця", які є цікавими атракціями нашого міста.
Обґрунтування бенефіціарів проєкту
1. Діти з батьками.
Отримають цікавий мальовничий маршрут вихідного дня, який можна з легкістю подолати пішки або велосипедом. Цікавинками маршруту стане Басівкутське городище, яке має прадавню історію та з якого відкриваються гарні краєвиди, а також Парк історичної реконструкції "Городище "Оствиця".
2. Молодь.
Молодь буде активно використовувати даний маршрут для прогулянок та активного відпочинку на свіжому повітрі.
3. Люди середнього та старшого віку.
Будуть використовувати дану локацію з метою відпочинку та прогулянок, адже не виїжджаючи за межі міста, можна отримати гарний відпочинок на свіжому повітрі з видовищними краєвидами.
4. Жителі Басового Кута.
Отримають для щоденного користування нову пішовелосипедну доріжку з твердим покриттям для щоденного пересування вздовж водосховища.
5. Гості нашого міста.
Зможуть прогулятися гарним маршрутом з приємними краєвидами, відвідати пам'ятку археології національного значення Басівкутське городище та Парк історичної реконструкції "Городище "Оствиця".
Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проєкту
Короткострокові результати проекту:
1. Проведено благоустрій території вздовж лівого берегу Басівкутського водосховища.
2. Прокладено гравійну доріжку довжиною 850 м.
3. Реалізовано частину масштабного проекту по створенню зелених коридорів у місті – Зелена стежка Рівного.
Довгострокові результати проекту:
В перспективі кількох років буде створено безперервний зелений коридор вздовж берегів річки Устя, який буде активно використовуватися рівнянами для відпочинку та рекреації, занять спортом, буде сприяти розвитку сталих форм мобільності. Зелені зони будуть доглянуті, насичені різними цікавими локаціями, майданчиками та активностями для різновікової аудиторії незалежно від рівня доходу.
Співавтор проєкту
Ойцюсь Юрій Миколайович