Велосипедно-пішохідний маршрут "Зелена стежка" Брав участь

Доданий
29.05.2020
Номер
75
Велоінфраструктура

Велосипедно-пішохідний маршрут покращить велосипедну та туристичну інфраструктуру, надасть можливість зробити її привабливою для туристів, зокрема, з активним способом пересування.
Крім того це покращить транспортне сполучення між містом Рівне та Корнинською, Олександрійською, та Шпанівською громадами.

Автор проєкту
Руслан
Руслан Сивий
Бюджет
980 000 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Опис проєкту

Реалізація проєкту «Зелена стежка» це частина реалізації у м.Рівне великого проекту велосипедно-пішохідної інфраструктура для покращення транспортної доступності між містом Рівне та Корнинською, Олександрійською та Шпанівською ОТГ» (далі - Проєкт) дозволить вирішити проблему відсутності належного рівня транспортної інфраструктури між Корнинською громадою, містом Рівне та сусідніми ОТГ.
Одночасно подібні заходи проводяться у вищевказаних громадах.
Понад 80% населення Корнинської громади працює у Рівному. Основне транспортне сполучення між обласним центром і населеними пунктами громади відбувається автомобільним транспортом. Громадський транспорт представлений міжміськими маршрутами Рівне-Корнин, Рівне-Тайкури, Рівне - Загороща та міським маршрутом №58 Рівне-Колоденка. Таким чином, реалізація даного проєкту створить альтернативний вид сполучення між містом Рівне та Корнинською ОТГ.
Територія учасників Проєкту – це чудові місця для відпочинку сім’єю. Створення велосипедної інфраструктури надасть можливість зробити їх привабливими для туристів, зокрема, з активним способом пересування. Територія вищезазначених ОТГ є місцем відпочинку для рівнян, тому в результаті реалізації проєкту рівняни будуть забезпечені якісним рекреаційним ресурсом.
Реалізація Проєкту допоможе розвинути «зелений туризм".
Реалізація цього проекту стане одним з елементів туристичної інфраструктури, «інфраструктури здоров’я», що призведе до збільшення кількості зовнішніх та внутрішніх туристів.

Обґрунтування бенефіціарів проєкту

Проєкт відповідає Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України №385 від 06.08.2014р. (Завдання: Створення якісного туристичного продукту на основі раціонального використання туристичних ресурсів, визначення зон пріоритетного розвитку туризму шляхом туристичного районування регіонів); Плану заходів на 2018–2020 роки з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2018 року № 733.
Проєкт відповідає Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року, затвердженій рішенням Рівненської обласної ради № 1374 від 18.12.2014 р. (Завдання 1.3.1. Розвиток туристичних об’єктів, продуктів та мереж), Плану на 2018 – 2020 роки із реалізації Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року (Стратегічна ціль 1. Розвиток економічного потенціалу. Операційна ціль 1.3. Розвиток внутрішнього туризму). Стратегічному плану економічного розвитку міста Рівного, затвердженому рішенням міської ради №317 від 22.11.2006р., Програмі соціально-економічного розвитку міста Рівного на 2015 - 2019 роки, затвердженої рішенням Рівненської міської ради №4904 від 26.02.2015р.

Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проєкту

Цільова аудиторія проєкту:
1) мешканці міста Рівне (245 тис. осіб): рівняни будуть забезпечені якісним рекреаційним ресурсом та отримають хороший доступ до місць відпочинку; з’явиться можливість активного сімейного відпочинку.
2) мешканці Корнинської (8776), Олександрійської (7831) та Шпанівської (11826 осіб) ОТГ (всього – 28433 сільських мешканців) отримають альтернативний вид сполучення між містом Рівне та ОТГ а також умови для активного, здорового сімейного відпочинку.
3) велосипедисти (близько 2 тис. осіб) та гості міста, які зокрема приїжджають на Веломарафон/фестиваль (500 осіб щороку): отримають безпечний та якісний веломаршрут.
4) туристи: вело-пішохідний маршрут стане унікальною туристичною атракцією для міста Рівне, Корнинської, Олександрійської та Шпанівської ОТГ.
Об’єднані територіальні громади отримають економічну вигоду, оскільки проєкт дозволить створити додаткові робочі місця і стимулюватиме само зайнятість місцевих мешканців (сумарно - не менше 20 ос).
Проєкт буде також спрямований на розкриття підприємницького потенціалу старшокласників:
- започаткування шкільного факультативу «основи підприємницької діяльності»;
- залучення старшокласників для підвищення підприємницьких навичок;
- започаткування факультативу у школі з виготовлення товарів, що мають комерційну цінність;
- залучення школярів до реалізації проекту: участь в організації заходів в рамках проекту, його популяризації (наприклад, виступати в ролі гіда під час масових заходів).
Також реалізація Проєкту сприятиме зменшенню рівня викидів СО2 за рахунок можливості використання альтернативного транспорту, а саме – велосипедів.
Реалізація проєкту сприятиме популяризації екотуризму, велоспорту та здорового способу життя.

Цілі та результати проєкту

Загальними цілями Проєкту є розвиток співробітництва між містом Рівне та Корнинською, Олександрійською, Шпанівською ОТГ; поширення здорового способу життя серед місцевих мешканців та створення умов для розвитку малого підприємництва.
Конкретна ціль 1. Підвищення транспортної доступності міста Рівне для мешканців Корнинської, Олександрійської, Шпанівської ОТГ.
Результат 1.1 Створення вело-пішохідної інфраструктури (прокладання нових веломаршрутів та пристосування існуючих вело-пішохідних маршрутів, як систему безперервних коридорів)
Результат 1.2 Розвиток сталої мобільності: побудова сполучення, що дозволить користуватися екологічним транспортом. Використання велосипеду, як альтернативного виду транспорту позитивно вплине на інфраструктуру та екологію міста, розвантаживши трафік.
Конкретна ціль 2. Поширення вело туризму серед мешканців міста і туристів.
Результат 2.1 Створення якісного та доступного рекреаційного ресурсу – облаштування локацій на маршруті.
Результат 2.2 Розвиток малого туристичного бізнесу в ОТГ.

Співавтор проєкту

Ойцюсь Юрій Миколайович

Експертна оцінка