Дитяча кімната сенсорномоторної стимуляції в логопедичній студії «Klein» («Маленький"). Реалізований

Доданий
24.04.2019
Номер
1
Комунальне господарство

Логопедична студія “KLEIN” (“Маленький”), яка створюється з метою надання комплексної допомоги діткам з особливими освітніми потребами, потребує облаштування окремої дитячої кімнати сенсорномоторної стимуляції - спеціально обладнаного приміщення, що стане відмінним допоміжним інструментом в рамках терапії для дітей з розладами мовлення та інших дітей в т.ч. з інвалідністю різних нозологій.

Автор проєкту
Наталія
Наталія Кожемякіна
Бюджет
230 000 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
вул. Небесної Сотні (Кіквідзе), 10, Рівне

Опис

Опис проекту

Основна мета проекту – створення умов для того, щоб кожна дитина відчула радість вільного спілкування із світом завдяки створенню в нашому місті логопедичної студії європейського рівня зі спеціальним сенсорним простором — окремим доступним для всіх потребуючих дітей приміщенням.

Надання комплексної допомоги дітям з мовними порушеннями сприятиме вирішенню дуже важливої проблеми для розвитку дітей з особливими освітніми проблемами (небалакучим, гіперактивним, з аутизмом, непосидючим, неуважним, з різноманітними мовними порушеннями та ін.), для їх соціалізації, для якісного оволодіння програмою дитячого садочка, школи. Адже будь-які порушення мовлення негативно впливають на психічний розвиток дитини в цілому, відображаються на його діяльності, поведінці. Тому важливо якомога раніше помітити можливі затримки мовного розвитку у дитини, надати якісну допомогу для подолання різних видів порушень усного і писемного мовлення; усунення зв’язаних з ними особливостей психічного розвитку в процесі корекційно - виховної роботи.
Логопедична студія «Кляйн» («Маленький») працюватиме у форматі першого в м. Рівне самоокупного соціального підприємства (до 30% прибутку буде направлено на лікування дітей з соціально-незахищених родин) з організаційною формою діяльності – громадська організація + фізичні особи підприємці та надаватиме наступні послуги: психологічна діагностика, консультації логопедів, терапія: сенсорно-моторна, ава-терапія, ігрова терапія, казкотерапія, арт-терапія, просвітницька робота з батьками. Буде забезпечено простір та комфортні умови для роботи самозайнятих фахівців (логопедів та психологів), що проводять реабілітацію дітей з розладами мовлення (в тому числі і на фоні аутизму).
Для досягнення найкращих результатів роботи студії необхідно облаштувати окрему дитячу кімнату сенсомоторної стимуляції, яка буде позитивно впливати на діток, що знаходяться всередині, дозволить їм розслабитися і відчути гармонію зі світом. Велика кількість розвиваючих, яскравих і дуже цікавих дітям деталей кімнати та спеціальне обладнання будуть розвивати всі органи чуття дитини, створювати радісний настрій, давати заряд енергії, розвивати інтелект і реакцію, вчити осмислено діяти і правильно реагувати в різних ситуаціях. Всі елементи кімнати дозволять дитині самостійно вчитися і розвиватися.
Послуги за відвідування сенсорної кімнати всім потребуючим діткам надаватимуться безкоштовно.

Обгрунтування бенефіціарів проекту

Реалізація проекту принесе користь родинам дітей з інвалідністю різних нозологій, з вадами мовлення, які потребують консультацій, реабілітації чи лікування; діткам, які потребують психокорекційної допомоги, всім тим мешканцям міста Рівне, діти яких потребуватимуть послуг сенсомоторної регуляції.

Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проекту

В приміщенні студії буде виділено територію площею 15-20 м.кв під створення окремої кімнати сенсомоторної стимуляції, яка буде поділена на дві зони:
• релаксаційна зона обладнана світильниками, фонтанами, безкаркасними меблями, пристроєм для ароматерапії, з використанням неяскравих відтінків світла, легкої спокійної музики, ефірної олії лаванди, меліси, м'яти;
• активаційна зона обладнується сухим басейном для активних ігор, сенсорними панелями, дидактичним матералом за системою Монтессорі, рухливими конструкціями, колонами з бульбашками з використанням соковитих відтінків світла, динамічної приємної музики, ефірної олії лимона, грейпфрута, апельсина, бергамота.
Перебування в сенсорній кімнаті призводитиме до: профілактики нервових зривів, втоми, емоційних перевантажень; поліпшення координації рухів; усунення почуття тривоги, страху, зняттю агресії; появи позитивних емоцій; відновлення стресостійкості; підвищення якості сну; поліпшення уваги, сприйняття, мислення, пам'яті.

Фотографії

Експертна оцінка