Опис
Опис проекту
Мета проекту: Напередодні свята дня Збройних Сил України і свята Покрови ознайомити не менше тисячі учнів початкових і середніх класів шкіл Рівного з життям, побутом та бойовим мистецтвом козаків шляхом проведення інтерактивних екскурсій на території козацького табору.
Проблема, на вирішення якої спрямований проект: як показує досвід спілкування з учнями молодших та середніх класів, вони, незважаючи на спеціалізовані уроки у школі, не мають уявлення хто такі козаки, чим вони займалися, як воювали, яка у них була підготовка тощо. Іншими словами, це низький рівень знань про нашу історію та побут українських воїнів і простих українців. І шкільна програма, нажаль, не дає їм цих знань. А якщо і дає, то таким чином, що вони цього не пам’ятають. Розвиток сучасних технологій та медіа дозволяє дітям більше дізнатися про чужу історію та культуру. Водночас, у наших дітей відсутнє розуміння базових речей, які роблять нас українцями. Відсутнє розуміння простих побутових речей, які були близькі сотням поколінь наших предків. Нажаль, учні шкіл часто навіть не мають уявлення як готується хліб. Не говорячи уже про те, щоб знати про те, яким чином наші предки ставали сильними воїнами, які могли тривалий час протистояти ордам загарбників при відсутності держави. За допомогою кінофільмів вони виховуються на зразках чужої культури, а не української. І це є реальність, реальність узята зі спілкування з сотнями дітей.
Запропоновані рішення: в ході реалізації проекту пропонується залучити школярів міста Рівне до екскурсій, занять і майстер-класів, на яких вони зможуть потримати в руках справжню козацьку (і не лише) зброю, побачити як вона використовувалася і у яких випадках. Випробувати на собі систему підготовки українських воїнів, яка базувалася на народних іграх. На майстер-класі коваля ознайомитися зі способами виготовлення основних робочих засобів у житті українця. Відчути себе на місці наших предків, покатавшись на коневі. Зрозуміти наскільки складним є процес об’їздки коня (атракціон «Родео»). Дізнатися наскільки складно влучити в ціль з лука і з гвинтівки. Ну, і звичайно, скуштувати страв козацької кухні. Усі запропоновані екскурсії передбачають емоційність. А, як відомо – найкраще запам’ятовуються емоції. Особливо, якщо порівнювати з сухими уроками в школі.
Реалізація проекту дозволить зацікавити дітей українською історією і культурою, розвинути почуття любові до свого народу і Краю. Проект відповідає пріоритетам державної Стратегії національно-патріотичного виховання, а відповідно – і міста.
Обгрунтування бенефіціарів проекту
Бенефеціарами проекту є учні початкових і середніх класів шкіл Рівного.
Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проекту
1. Участь у екскурсіях візьмуть більше тисячі учнів початкових і середніх класів шкіл міста Рівне.
2. В ході екскурсій вони отримають знання про значення слова козак, хто вони були і чим займалися, про зброю, якою воювали українці з найдавніших часів, та способи її використання. Вміння і розуміння для чого використовувалися ті чи інші ігри у підготовці воїна та командної роботи.
3. Вміння триматися в сідлі та їздити на коневі під керівництвом старшого. А на атракціоні «Родео» отримають розуміння наскільки важко втриматися на коні, особливо, якщо той цього не хоче.
4. Вміння стріляти з лука та пневматичної зброї.
5. Дізнаються хто такий коваль, чому він був другою людиною в селі після священника і те, як він виковував металеві вироби і що для цього потрібно. Крім того, викарбують власну пам’ятну монету.
6. Спробують страви козацької кухні і дізнаються з чого вони готувалися.
Очікується, що завдяки цим заняттям частина школярів зацікавляться національними видами спорту і залучаться до їх вивчення.
В подальшому стане можливим ширше залучення цих дітей до заходів національно-патріотичного спрямування завдяки зацікавленості, викликаній даними інтерактивними екскурсіями.