• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Встановлення міні-скульптур туристичних об’єктів Рівного з використанням шрифту Брайля Брав участь

Доданий
19.05.2020
Номер
6
Культура

Проект передбачає створення та встановлення у місті Рівне бронзових міні-скульптур основних туристичних об’єктів міста у їх первинному історичному вигляді з використанням шрифту Брайля та з нанесенням QR коду, який дає доступ до інклюзивного відеоролика з історією та описом об’єкта з тифлокоментарем, сурдодублюванням та субтитрами англійською мовою.

Автор проекту
Бюджет
996 000 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
Рівне

Опис

Опис проєкту

Основна мета проекту: Актуалізація історико-культурної спадщини міста, збагачення туристичної інфраструктури Рівного та розширення спектру туристичних пропозицій для різних категорій населення, доступність для сприйняття об’єктів людьми з інвалідністю.

Проблема, на вирішення якої він спрямований: Проект спрямований на вирішення проблеми ефективного позиціонування історико-культурної спадщини міста, зокрема з урахуванням потреб людей з інвалідністю.

Запропоновані рішення:
1. Підвищення рівня естетичної привабливості основних туристичних об’єктів міста для жителів та гостей, зокрема дітей, підлітків та молоді.
Інфраструктура міста буде доповнена чотирма міні-копіями туристичних об’єктів.
Вони розташовуватимуться біля оригінальних споруд, а у випадку із міні-скульптурою палацу князів Любомирських в зручному місці, близькому до історичного розташування колишнього палацу, та будуть доступні для всіх бажаючих. Новостворені елементи будуть також популярними фотозонами.
2. Забезпечення доступності та сприйняття туристичних об’єктів особами з інвалідністю.
Усі новостворені елементи будуть виготовлені з бронзи, матимуть точну копію туристичного об'єкта в його історичному вигляді. Біля макетів будуть розміщенні таблички з короткою інформацією з дублюванням шрифтом Брайля. Також буде нанесений QR коду, який надаватиме доступ до інклюзивного відеоролика з тифлокоментарем, сурдодублюванням субтитрами англійською мовою.

Заходи проекту:
1. Розроблення та розміщення у місцях масового перебування туристів тактильних макетів з бронзи з застосуванням універсального дизайну (4 шт).
Обʼєкти, міні-скульптури яких будуть виготовлені:
1. Обласний краєзнавчий музей (Гімназія).
2. Зал камерної та органної музики (Костел).
3. Свято-Воскресенський собор (Собор із дзвіницею та стелою Божої матері).
4. Палац Любомирських.
Кожна міні-скульптура розташовуватиметься біля обʼєкту-оригіналу.
Розміри: висота підставки – 1 м, скульптури – 50-70 см, ширина та глибина за маштабом.
Матеріал – бронза.

Пояснення щодо того, чому саме це завдання повинно бути реалізоване і яким чином його реалізація вплине на подальше життя мешканців:
Рівне – одне з міст з багатою історико-культурною спадщиною, елементи якої в більшості не збереглися зовсім або не мають туристично-привабливого вигляду. Існуюча інфраструктура міста має не високі шанси зацікавити місцевих жителів, та приїжджих туристів. Крім того, вона на жаль є малоефективною для сприйняття дітьми та підлітками, виховання яких є першочерговим суспільним завданням. Створення та встановлення даних міні-скульптур 3D-макетів дозволить осучаснити простір міста, оживити історію нашого міста, реанімувати інтерес жителів до давно знайомих об’єктів, підвищити їх привабливість для дітей, підлітків та молоді, забезпечити доступність та їх сприйняття людьми з інвалідністю. Це матиме значний позитивний культурний, історичний, суспільний, соціальний та економічний ефект.

Обґрунтування бенефіціарів проєкту

Основні бенефеціари проекту – жителі та гості міста міста Рівне, в першу чергу найактивніші категорії населення - діти, підлітки, молодь міста, туристи, які відвідують наше місто та Рівненську область, а також люди з інвалідністю.

Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проєкту

Реалізація проекту дозволить:
1. Ефективно використати наявний історико-культурний та туристичний потенціал міста з виховною, соціальною та економічною метою;
2. Зберегти та донести історичну спадщину нашого міста для сьогоднішніх та майбутніх поколінь рівнян і гостей міста;
3. Зробити доступними туристичні об’єкти та покращити сприйняття туристичної інформації людьми з інвалідністю., дітьми, підлітками, молоддю, які краще реагують на сенсорні відчуття та інтерактивний вплив (тактильна складова, можливість ретельно роздивитися деталі споруд зблизька, порівняти тощо);
4. Збагатити туристичну інфраструктуру міста новими об’єктами огляду довготривалого користування, розширити набір туристичних послуг для різних категорій населення;
5. Стимулювати інтерес до інноваційних тенденцій та появу нових інтерактивних та багатофункціональних проектів такого напрямку.

Співавтор проєкту

Поліщук Петро Степанович, Асєєва Ніна Іванівна, Войтович Тетяна Федорівна

Фотографії

Експертна оцінка