Створення системи збору та компостування відходів деревини (гілля, листя, трави) по вул. Вербовій Брав участь

Доданий
31.10.2021
Номер
25
Природоорієнтовані рішення

Проєкт покликаний запровадити у дворі практику компостування відходів деревини: опалого листя, трави, гілля та інших органічних відходів. Так з відходів деревини, які утворюються у дворі можна буде отримати корисне добриво для потреб нашого двору на озеленення. Збагачення грунтів компостом як добривом, поліпшення екологічного стану міста, економія коштів на вивіз та утилізацію листя та гілок.

Автор проєкту
Бюджет
70 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Рівне
Адреса
вул. Вербова, 39, Рівне

Опис

Опис проєкту

Опис проєкту
Основна мета проєкту – запровадити у дворі практику компостування відходів деревини ( листя, трави, гілля та інших органічних відходів).
Проблема
Цей проєкт – перший крок міста на шляху впровадження ефективної переробки деревини.
Основна проблема – відсутність дієвої системи збору та компостування відходів деревини. Як наслідок спалювання листя, гілля ,що отруює життя рівнян , особливо, восени та навесні. На прибудинкових територіях багатоквартирних будинків мешканці намагаються зменшити кількість листя з дерев ,тому хаотично обрізають дерева або зрізають взагалі.
Листя- невід'ємний учасник круговороту речовин в природі. Всі дерева забирають з грунту багато поживних елементів , через це грунт виснажується , а листя, опадаючи і перегниваючи , повертають ці поживні речовини. Тому ,якщо кілька років поспіль прибирати листя , то дерева слабшають і починають помирати. На думку експертів , невігластво комунальних служб призвело також до зникнення дощових черв'яків ,необхідних для розпушення грунту і наповнення її киснем – вони якраз харчують опалим листям. Також в зв'язку з подорожчанням полігонів для листя і транспортних витрат відбувається перевитрата бюджетних коштів на утилізацію.
Встановлення термокомпостних контейнерів на прибудинковій території для збору листя, подрібнених гілок, деревини рослин і трав'янистих рослин та скошених газонних трав для приготування компосту з наступним внесенням як добрива в грунт.

Обґрунтування бенефіціарів проєкту

Мешканці будинку , які отримають можливість переробляти відходи деревини та опалого листя шляхом компостування.

Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проєкту

-У дворі буде створено можливість збору та компостування відходів деревини, органіки.
-Мешканці отримають необхідне обладнання для компостування.
-Економія коштів на вивіз та утилізацію органічних відходів, листя та гілок.
-Поліпшення екологічного стану міста.
-Збагачення грунту якісним компостом.

Співавтор проєкту

Різник Уляна Андріївна

Фотографії

Експертна оцінка