• Подання
  Подання
 • До закінчення залишилось
  Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Відновлення пішохідної доріжки Закладу дошкільної освіти (ясел - садка) №44 На розгляді

Доданий
19.05.2021
Номер
17
Освіта

пішохідна доріжка навколо ЗДО №44 пошкоджена корінням дерев, потоками дощової води, з ямами, тріщинами не дозволяє дошкільникам та батькам безпечно пересуватися і може призвести до травмування. Діти часто бруднять взуття та одяг. Доріжка прокладена у 1980р. без врахування потреб дітей та дорослих з особливими потребами. Нова доріжка дасть змогу створити безпечні умови пересування, комфорт, естети

Автор проєкту
Лідія
Лідія Кузьмук
Бюджет
249 800 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
вул. Вербова, 40, Рівне

Опис

Опис проєкту

Мета: провести відновлення та ремонт пішохідної доріжки для безпечного доступу здобувачів освіти на територію Закладу дошкільної освіти № 44 та надати комфортний доступ до цього закладу дітям з особливими освітніми потребами, привчати дітей та дорослих берегти спільне громадське майно та дотримуватись культури поведінки в громадських місцях.
Проблема: У мікрорайоні «Ювілейний» міста Рівне не вистачає благоустроєних пішохідних доріжок для доступу дітей дошкільного віку до закладів освіти; негайного ремонту потребує пішохідна доріжка навколо ЗДО. Наявна пішохідна доріжка ЗДО №44 не ремонтувалась з моменту відкриття закладу (1980р.), тверде покриття має тріщини і ями, в окремих місцях повністю зруйноване.
Доріжка не відповідає технічним, гігієнічним та віковим нормативам, не підходять для пересування батьків з дітьми, що мають особливі потреби.
До ЗДО №44 дошкільнята і їх батьки (часто з дитячими візочками) можуть дістатися лише пошкодженою і особливо небезпечною під час дощів пішохідною доріжкою. Батьки наражають дітей і себе на небезпеку, перестрибуючи через ями і тріщини, бруднять своє та дитяче взуття і одяг, приносять бруд в приміщення дошкільного закладу, що створює незручності для всіх учасників освітнього процесу закладу дошкільної освіти.
Благоустрій мікрорайону «Ювілейний» йде повільними темпами та, здебільшого, не передбачає прокладання нових пішохідних доріжок для дітей і громадськості. Існуючі пішохідні доріжки та їх стан не забезпечують зручного та безпечного підходу до закладу освіти батькам з дітьми дошкільного віку та дітям з особливими освітніми потребами та інвалідністю. Пішохідні доріжки, що розташовані на землях комунальної власності, без постійного догляду швидко руйнуються.
Якщо не відновити пішохідну доріжку, то вони остаточно зруйнується, а здобувачі освіти дошкільного віку і їх батьки будуть наражатись на небезпеку від падіння та вивихів рук і ніг, люди похилого віку змушені добиратись до ЗДО за своїми онуками по розбитих, слизьких взимку та після дощів, доріжках.
Рішення: Провести відновлення безпечної для життя і здоров’я дітей та громадян мікрорайону (асфальтне покриття, зручний пандус, бордюри) пішохідної доріжки навколо ЗДО №44 для зручних і безпечних підходів здобувачів освіти та їх батьків до приміщень закладу дошкільної освіти.
Вплив на громаду: Реалізація проекту дасть змогу здобувачам освіти дошкільного віку, малятам з особливими потребами разом з батьками, громадянам, що проживають у мікрорайоні «Ювілейний» нашого міста, зручно, безпечно і швидко діставатись до дошкільного закладу та своєчасно повертатися додому. Навчити дітей та дорослих берегти громадське майно. Цінувати працю персоналу закладу дошкільної освіти, що удвічі частіше прибирають приміщення після відвідування їх дітьми; батьків, що змушені значно частіше прати одяг, чистити та ремонтувати взуття своїм дітям.
Район, в якому розташований ЗДО №44 (вул. Вербова та прилеглі вулиці – Г.Бухала, Ювілейна, Макарова, І.Нечая, В. Мономаха, М.Зерова, Дунайська, К-Карого, Бородіна, І.Ньютона, Гончарова, Сошенка, М.Ломоносова, Федьковича, Є.Плужника, О.Ольжича, І.Огієнка, Ювілейна, М.Рильського, Т.Бриж, Пржевальського, О.Кобилянської, С.Єсеніна, О.Блока. ін.. ), густонаселений, в якому проживає багато дітей дошкільного віку, переважна більшість яких відвідують ЗДО №44.
Тому реконструйована пішохідна доріжка є не тільки об’єктом для швидкого і зручного переходу з дому до закладу дошкільної освіти, а й місцем активного спілкування батьків між собою та батьків з малятами. В процесі таких бесід під час зручної і комфортної мандрівки відбувається формування бережного ставлення дітей і дорослих до громадського майна, робляться кроки щодо адаптації дітей з особливими освітніми потребами у суспільні взаємовідносини.
Після реконструкції та ремонту пішохідної доріжки догляд за нею буде здійснюватись силами працівників ЗДО №44. Вихованцям закладу дошкільної освіти, працівникам та громадянам міста буде комфортно діставатися до освітнього закладу та в гарному і позитивному настрої розпочинати ігрову та освітню діяльність.
Відповідність стратегічним пріоритетам: Підтримка і розвиток інфраструктури міста та закладів освіти, їх доступність для громадян міста, надання рівних можливостей для задоволення освітніх та ігрових інтересів дітям з особливими освітніми потребами; формування культури поведінки та екологічної культури, здорового способу життя дітей і дорослих; громадянської відповідальності членів суспільства за спільне майно, що є вимогою сьогодення та складовою бюджетних і цільових програм м. Рівне, які виконує управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Обґрунтування бенефіціарів проєкту

Користуватися відновленою та реконструйованою пішохідною доріжкою зможуть щоденно здобувачі освіти ЗДО №44 та їх батьки і родичі, громадяни, що проживають у мікрорайоні. Це забезпечить здобувачам освіти можливість дотримуватись режиму дня, батькам - своєчасно приводити дітей на заняття у ЗДО №44, створить умови для дотримання безпеки життєдіяльності, зміцнення здоров’я дітей (щоденна ранкова гімнастика з дітьми всіх вікових груп ), згуртування дорослих навколо питань громадянського, фізичного та екологічного виховання підростаючого покоління, вироблення сімейної стратегії формування бережного ставлення дітей до особистих речей та громадського майна.

Інформація щодо очікуваних результатів у реалізації проєкту

Буде реконструйована та відновлена пішохідна доріжка ЗДО №44, яка забезпечать вільний доступ до приміщення закладу дошкільної освіти, що значно поліпшить не тільки якість міської інфраструктури в мікрорайоні «Ювілейний», вулиці Вербової та прилеглих до неї вулиць, а й дасть змогу якісно, комфортно і безпечно діставатися дітям і дорослим до ЗДО №44; привчатиме дітей змалечку до бережного ставлення до особистих речей (тримати одяг і взуття у чистоті) та громадського майна (доглядати разом з дорослими за спільним майном – пішохідними доріжками та пандусам); берегти зелені насадження, цінувати працю дорослих (батьків та персоналу закладу освіти); толерантно, доброзичливо та чуйно ставитись до дітей з особливими освітніми потребами; формувати культуру поведінки та здоровий спосіб життя юних українців та дорослих.

Співавтор проєкту

Відсутній

Фотографії